Współczesny rolnik zanurzony jest w świat globalnych relacji finansowych, ekonomicznych i politycznych. Aby rozumieć procesy, które tworzą trendy w rolnictwie trzeba zyskać bardzo rozbudowaną wiedzę i umiejętności analitycznie. Optymalizacja i maksymalizacja zysków z produkcji rolnej dawno już przestała ograniczać się do podstawowych czynności. Dziś wiele urządzeń i systemów sterowania zostało skomputeryzowanych, a obsługa sprzętów laboratoryjnych i umiejętność przeprowadzania pomiarów i badań jakości produktów jest niezbędna nawet dla rolników zarządzających gospodarstwami.


Kandydat na studia rolnicze

Osoby, które zamierzają ubiegać się o indeks uczelni, która realizuje studia na kierunku Rolnictwo, powinny skupić się na nauce biologii. Pod uwagę, w zależności od kryteriów przyjęć wyznaczanych przez komisje kwalifikacyjne, brane są też przedmioty takie jak chemia czy fizyka. Z pewnością nie zaszkodzi znajomość podstawowych zagadnień z zakresu wiedzy o społeczeństwie, bowiem część Twoich przyszłych studiów przeznaczona będzie na poznawanie kwestii związanych z prawem i administracją w obszarze rolnym.

Adept Rolnictwa na studiach

Studia na kierunku Rolnictwo mogą się okazać niezwykle ciekawe. W dobrych uczelniach do dyspozycji studentów oddawane są nowe laboratoria i pracownie, w których można udoskonalić swoje umiejętności praktyczne. Ważną częścią nauki są też zajęcia terenowe i możliwość pracy w gospodarstwach eksperymentalnych, prowadzonych przez uczelnię. W ramach wykładów można poznać podstawowe zagadnienia związane z prawem, gospodarką i administracją.

Praca dla rolnika

W ostatnich miesiącach częściej można było słyszeć o rolnikach szukających żony, niż o rolnikach szukających pracy. Kierunek ten wybierają zwykle osoby, których rodziny prowadzą gospodarstwa, dlatego, przynajmniej część absolwentów tego kierunku ma zagwarantowane zajęcie. Pozostali mogą znaleźć zatrudnienie w licznych rządowych i pozarządowych instytucjach związanych z gospodarką rolną. Osoby, które mają talent do sprzedaży mogą natomiast stać się świetnymi handlowcami w branżach związanych z rolnictwem!
!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics -->